TU Başkanı Geraldine Rauch istifa etmeli

vıcık

New member
Berlin CDU parlamento grubu lideri Dirk Stettner, TU Başkanı Geraldine Rauch'un istifasının kaçınılmaz olduğuna inanıyor. “Bir politikacı gamalı haçları sevseydi ne olurdu bir düşünün ve Sylt'te ırkçı şarkılar söyleyen sarhoş gençlerin başına gelenlere bakın. Elbette. Aynı standart bir üniversite rektörüne de uygulanmalıdır” dedi Stettner Cuma sabahı RBB Inforadio'da. Stettner, “Üniversite komitelerinin bunu yoğun bir şekilde incelemesini ve bu kadının gerçekten bu pozisyonda tutulup tutulamayacağı konusunda çok dikkatli düşünmesini bekliyorum” dedi. Ancak nezaketin kendisini geri çekmesini gerektirdiğine inanıyor.

Rauch Perşembe günü, üniversitenin Akademik Senatosu'nda az bir çoğunluk daha önce istifasına oy vermiş olmasına rağmen, görevde kalmak istediğini açıkladı. Platform X'te en az bir Yahudi karşıtı gönderiyi beğendiği için eleştirildi. Pazartesi günü, TU'nun mütevelli heyeti adı verilen denetim kurulu özel bir toplantı için toplanacak.

Stettner TU Başkanı Rauch'u göreve bağlı kalmakla suçluyor

Stettner, “Kırmızı gamalı haçları açıkça gösteren Yahudi karşıtı gönderileri seven herkes, Yahudi karşıtı davranıyor demektir, bu çok açık olmalı” dedi. “Bir gönderiyi beğenmeden önce fotoğrafa bakmayan kimsenin böyle bir kamu kurumunda gamalı haçları beğenmesine inanmıyorum.” “Hayır, sonuçları var.”

Stettner, Berlin CDU saflarından Rauch'a yönelik ısrarlı eleştiriyi haklı çıkardı: “Kamuoyuna açıkça konuşan herkes, aynı zamanda kamuoyunun yanıtlarını da beklemelidir” dedi. “Antisemitizm kesinlikle üniversite özerkliği kapsamına girmiyor.” Bu, Yahudi karşıtı yorumlarda bulunan ve sonuçlarına katlanmaya hazır olmayan biriyle ilgili. “Uzun zaman önce en ufak bir nezaketle istifa etmesi gerekirken aslında görevde kalmak için elinden geleni yapıyor.”

Günaydın Berlin
Bülten

Kayıt olduğunuz için teşekkürler.
E-postayla bir onay alacaksınız.