Bu yüzden Jürgen Klopp FC Bayern'de yok

vıcık

New member
Thomas Tuchel'in FC Bayern Münih'ten ayrılmasına karar verildiği anda, halefi hakkında spekülasyonlar tüm hızıyla sürüyordu. Sürekli takas edilen bir aday zaten rekor şampiyonlarını peşinen reddetmiştir. Menajerine göre Jürgen Klopp yaz aylarında Bayern'in teknik direktörü olarak görev yapamayacak.

“Jürgen Klopp bu sezonun ardından bir yıl boyunca herhangi bir kulübe veya milli takıma koçluk yapmayacak. Bu şekilde kalacak,” dedi Sky'dan Marc Kosicke.

FC Bayern Çarşamba günü Thomas Tuchel'in sezon sonunda ayrılacağını duyurdu. Sözleşmesi sona eren milli teknik direktör Julian Nagelsmann ile yaz aylarında kendi sahasında oynayacağı Avrupa Şampiyonası sonrasında Alman milli takımına ne olacağı da belli değil. Klopp (56) müsait olsaydı muhtemelen her iki pozisyon için de tercih edilen aday olurdu; ancak öyle olmadığı açık.

Günaydın Berlin
Bülten

Kayıt olduğunuz için teşekkürler.
E-postayla bir onay alacaksınız.

Jürgen Klopp bir yıllık ara verdiğini duyurdu

Birkaç hafta önce Klopp, kariyerinin sonunu tamamen göz ardı etmek istemiyordu. “Bana bir daha teknik direktör olarak çalışıp çalışmayacağımı sorsanız hayır derdim. Ancak bunun nasıl bir his olduğunu bilmiyorum” dedi eski Mainz ve Dortmund antrenörü. Kendi açıklamalarına göre Klopp, en az bir yıl boyunca “hiçbir kulübü veya milli takımı” devralmak istemiyor.

Ama “elbette” bir noktada, hangi kapasitede olursa olsun tekrar çalışmak istiyor. Klopp, “Öylece oturamayacağımı biliyorum” dedi. “Belki yapacak başka bir şey bulacaktır.”

Klopp pek çok hayran için kesinlikle arzu edilen çözüm olacaktır. Eski Dortmund şampiyonu teknik direktör, neredeyse dokuz yılın ardından sezon sonunda Liverpool FC'den ayrılıyor. Ara vereceğini açıklamıştı.